poniedziałek, 14 listopada 2011

Chow Chow

Pochodzenie

Budowa tego nordyckiego psa starej rasy, o lwim wyglądzie, przypomina dziwnie skamielinę, bardzo starego psa, odkrytego w Ameryce Północnej. 2000 lat temu Chow Chow żył już w Chinach, gdzie jego wygląd widnieje na wielu płaskorzeźbach. Chow Chow wykorzystywany był jako pies pociągowy oraz pies myśliwski, oraz służył do pilnowania stad. Jedzono czasem jego mięso, a sierść sprzedawano. Zachód odkrył rasę pod koniec IXI wieku: do Francji przybył w 1900 roku. Od tego czasu charakter Chow Chow stał się mniej obojętny i zmniejszyła się jego agresja.







Wygląd Cho Chow

Głowa o szerokiej i płaskiej czaszce i lekko zaznaczonym stopie ma średniej długości kufę zakonczoną dużym wierzchołkiem nosa, ciemnym lub jasnym w zależności od maści.

Ma czarne i okrąglaste oczy które wśród osobników o niebieskiej lub płowej maści mogą być jasne. Małe uszka na koncach lekko zaokrąglone, są stojące sztywne skierowane ku przodowi. Są też szeroko rozstawione poniżej poziomu oczu, ale jednocześnie lekko zbiegające się ku sobie. Chow Chow ma mocne zęby o mocnym nożycowym zgryzie. Kolor języka jest dość nietypowy i wyjątkowy wśród psów ciemnoniebieski, lub prawie czarny.Tułów tego psa jest solidnie zbudowany , a klatka piersiowa głęboka i szeroka. Tylne kończyny są silnie umieśnione. A stawy skokowe są nisko przy ziemi, dzięki czemu chód psa sprawia wrażenie sztywnego.



Wzrost

Pies: od 48 do 56 cm

Suka: od 46 do 51 cm

Masa Ciała

Pies : od 20 do 25 kg

Suka: od 18 do 20 kg.

Ogólne wrażenie

Zwarty ale proporcjonalnie zbudowany. Sprawiający wrażenie dumnego.

Charakter

Wrażliwy i niezależny.

Zachowanie Chow Chow

Chow chow jest bardzo wierny swojemu właścicielowi, pies ten jest bardzo niezależny, nerwowy i wrażliwy. Winno się go traktować więc bardzo łagodnie a zarazem stanowczo. Nie lubi być wieziony. Jest spokojny i mało hałaśliwy, jest bardzo czysty i zadbany, bardzo dobrze żyje w mieszkaniu. Należy wyprowadzać go dwa lub trzy razy dziennie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz